Problemy finansowe przedsiębiorstwa a prawo w 2023 roku

Problemy finansowe przedsiębiorstwa a prawo w 2023 roku

Jak powszechnie wiadomo, poszczególne regulacje prawne są dość dynamiczne i regularnie przechodzą kolejne nowelizacje. Dotyczy to również przepisów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Jak wyglądają nowe regulacje odnoszące się do problemów z płynnością finansową firmy? Sprawdź!

Dochodzenie odpowiedzialności

Zastanawiasz się, z jakich powodów najczęściej firmy wpadają w kryzysy i trudne sytuacje? Niezależnie od przyczyny, kluczowe jest tutaj dochodzenie odpowiedzialności od osób, które przyczyniły się do powstania problemu. Co roku mamy do czynienia w zmianach w prawie, które utrudniają lub pomagają w podobnych procesach. Ciężko powiedzieć, jaki pod tym kątem będzie rok 2023, dlatego najlepiej konsultować tego typu sytuacje z doświadczonym prawnikiem. Pomocna pomoże okazać się np. profesjonalna kancelaria patentowa czy finansowa.

Możliwości wyjścia z długów

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej poruszanych tematów z zakresu zmian w prawie dotyczących firm i spółek, są te odnoszące się do kwestii związanych z problemami finansowymi przedsiębiorstwa. Rok 2022 upłynął nam pod znakiem nowego rozwiązania, jakim jest uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Polega ono na możliwości negocjacji z wierzycielami oraz stworzenia indywidualnego planu spłaty zadłużenia przez daną organizację, przy jednoczesnym zabezpieczeniu jej przed ogłoszeniem upadłości. Rozwiązanie to pomogło setkom firm utrzymać się na rynku, a w roku 2023 wprowadzane będą kolejne nowelizacje, które docelowo mają na celu przede wszystkim zabezpieczenie interesów wierzycieli oraz przedsiębiorców. Możesz być zatem pewien, że w tym roku restrukturyzacja firmy będzie jeszcze prostsza i korzystniejsza.

Jak być na bieżąco?

Jako przedsiębiorca z pewnością chcesz być na bieżąco z wszelkiego rodzaju zmianami w regulacjach prawnych i przepisach dotyczących funkcjonowania firm czy spółek. Jeśli naprawdę ci na tym zależy, możesz oczywiście na własną rękę zagłębiać się w kolejne nowelizacje i samodzielnie edukować się z tego zakresu. Dużo prostszym rozwiązaniem jest jednak nawiązanie współpracy z doświadczonym i profesjonalnym prawnikiem, który raz będzie cię informował o każdych istotnych (przede wszystkim z twojego punktu widzenia) zmianach w przepisach. Tego typu współpraca jest niezwykle wygodna i efektowna, ponieważ nie musisz samodzielnie szukać informacji o kolejnych regulacjach – każdorazowo wprowadzi cię w nie twój prawnik. Szczecin czy Mazury – w każdym regionie znajdziesz godnego polecenia specjalistę!