Pomoc w odbudowie pozycji firmy

Pomoc w odbudowie pozycji firmy

Pandemia dała się we znaki bardzo dużej grupie społeczeństwa. Największe straty odczuli jednak przedsiębiorcy. Jasne, zdarzają się osoby szybko reagujące, które wyszły z tej trudnej sytuacji obronną ręką. Znaczna większość biznesmenów ucierpiała przeokrutnie, przez co należało podjąć odpowiednie kroki w celu zapewnienie płynności finansowej.

Osiągnięcie konsensusu

Jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy w pewnym filmie z lat dziewięćdziesiątych użył sformułowania "konsensus". Oznacza ono pójście na pewnego rodzaju ustępstwa, żeby w trudnej sytuacji wyjść chociaż trochę wygranym. Wśród małych i średnich przedsiębiorstw wielokrotnie należy porzucać swoje dalekosiężne plany i pójść na pewnego rodzaju kompromis. Szczególnie taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób realizować założonej wizji. Z bólem serca, aczkolwiek sporo przedsiębiorców decyduje się wtedy na wyciągnięcie ręki do znacznie większych graczy na rynku. Wykup lewarowany, fuzje czy alianse to tylko kilka z możliwości, w których następuje niejako przejęcie mniejszej firmy przez dużą korporację.

Bliskie relacje w biurze

Niektórzy prezesi zupełnie nie zwracają uwagi na swoich pracowników. Traktują ich jak malutkie trybiki w systemie, które mają tylko i wyłącznie wypluwać zielone pola w arkuszu kalkulacyjnym, oznaczające powodzenie w danej transakcji. Takie podejście nie ma żadnego sensu. Przede wszystkim w żaden sposób nie jesteś w stanie przekazać swoim pracownikom dodatkowej wiedzy, dzięki której będą w stanie się rozwijać. Oprócz tego, w momencie gdy firma znajdzie się na zakręcie, oni nie będą chcieli pokonywać go razem z Tobą. Bez żadnego żalu opuszczą tonący okręt, skoro ich kapitan w żaden sposób nie był dla nich odpowiednim liderem. Wystarczy zaledwie chwila uwagi swoim pracownikom każdego dnia, aby efekty w funkcjonowaniu każdej firmy były widoczne już po kilku tygodniach.

Porządek we własnym domu

W trakcie studiów znaczna większość absolwentów ekonomii skupiała się przede wszystkim na wchodzeniu na kolejne szczyty kariery zawodowej. W pewnym momencie jednak liczba pojedyncza zamienia się na liczbę mnogą. Partnerzy osób ambitnych pod kątem zawodowym także muszą być przygotowani na dużą liczbę wyrzeczeń związanych właśnie z taką działalnością. Warto wtedy odnaleźć balans pomiędzy tym co się dzieje w biurze, a domową codziennością. Takie funkcjonowanie pozwoli na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów oraz zacieśnianie więzów rodzinnych z najbliższymi.