Jak rozwiązać problemy finansowe firmy?

Jak rozwiązać problemy finansowe firmy?

Prowadzisz własną firmę i mierzysz się z problemami finansowymi? To sytuacja, która stała się codziennością dla wielu przedsiębiorstw. Obecna sytuacja gospodarcza zdecydowanie nie ułatwia prowadzenia własnego biznesu, dlatego zdecydowanie warto dowiedzieć się, jak rozwiązać problemy finansowe prowadzonej przez siebie firmy.

Profesjonalna pomoc prawna

Pierwszym krokiem w celu poprawy sytuacji finansowej firmy zawsze powinien być kontakt z profesjonalnym prawnikiem, który ma doświadczenie w tego typu sprawach. Często okazuje się bowiem, że sytuacja wcale nie jest aż tak tragiczna, jak nam się wydaje. Znajomość zapisów prawnych i luk w kodeksach sprawia, że możliwe jest wstępne wyprostowanie i uporządkowanie sytuacji już po pierwszej konsultacji prawnej. Doświadczony i wyspecjalizowany prawnik, Szczecin czy Trójmiasto - w każdym regionie znajdziesz doskonałego specjalistę, który pomoże ci stworzyć szczegółowy plan działania!

Pożyczka na spłatę zobowiązań

Wiele firm, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, decyduje się na zaciągnięcie pożyczki, dzięki której możliwe będzie spłacenie wszystkich zaległych zobowiązań oraz zabezpieczenie środków na poczet ewentualnych problemów w przyszłości. Jeśli bank odmówi ci kredytu, to pamiętaj, że na rynku funkcjonują również pożyczki pozabankowe dla firm, które obecnie zyskują na popularności. To wygodne rozwiązanie, które jest dobrą alternatywą dla klasycznych pożyczek bankowych. Warto jednocześnie pamiętać, że tego typu produkty finansowe wiążą się często z większym oprocentowaniem i gorszymi warunkami kredytowymi. Nie jest to jednak regułą, dlatego przed decyzją o wzięciu pożyczki warto dobrze przeanalizować otrzymaną ofertę.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa

Ostatnim rozwiązaniem, które chcemy dziś zaproponować firmom borykającym się z problemami finansowymi, jest tzw. uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Zakłada ono sporządzenie specjalnego planu spłaty zobowiązań przy jednoczesnym prowadzeniu negocjacji ze wszystkimi wierzycielami. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa pozwala uchronić je przed całkowitym ogłoszeniem upadłości gospodarczej, a zatem ratuje firmę i umożliwia jej kontynuowanie działalności. Jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, które jednak zdobywa coraz większą popularność i stwarza firmom szansę na rozpoczęcie wszystkiego od nowa bez konieczności likwidowania działalności.

Pamiętaj, że kłopoty finansowe mogą dotknąć każdą firmę. Grunt to znaleźć doświadczonych specjalistów, którzy pomogą nam wyjść z trudnej sytuacji i rozpocząć zupełnie nowy rozdział w prowadzonym biznesie.