Jak poradzić sobie po rozwodzie?

Jak poradzić sobie po rozwodzie?

Statystyki pozostają nieubłagane. Coraz większy odsetek małżeństw kończy się rozwodem. Jeżeli jesteś na etapie przymierzania się do tego, albo wraz z obecnym partnerem chcecie zakończyć obecny związek, koniecznie skorzystaj z zaproponowanych porad.

Współpraca z adwokatem z Wrocławia pomoże przejść łagodnie przez ten proces

Kiedy obie strony uznają, że nie widzą przestrzeni ku podejmowaniu prób naprawy związku, warto przystąpić do doświadczonego prawnika, który specjalizuje się w przeprowadzaniu osób przez rozwód. Wsparcie merytoryczne, przedstawienie dostępnych możliwości i strategii działania to główne oczekiwania, jakie są kierowane wobec adwokata z Wrocławia. Rozwód należy do jednych z bardziej stresujących przeżyć w dorosłym życiu. Warto zatem ograniczyć kolejne sytuacje, które mogłyby potęgować te nieprzyjemne doświadczenia.

Skorzystaj z pomocy psychologicznej

Odejście od dotychczasowego partnera to przełomowe wydarzenie. Jeżeli czujesz przygnębienie, smutek, rozczarowanie przez dłuższy czas, warto sięgnąć po pomocną dłoń. Skorzystanie z pomocy psychologicznej to jedno z działań, które może pomóc Ci w stanąć na nogi i znów cieszyć się pełnią życia. W niektórych przypadkach już kilka spotkań może okazać się punktem zwrotnym, dla innych wskazana będzie dłuższa terapia. Każdy z nas jest inny i ma inną wrażliwość. Kluczowe jest to, aby otworzyć się na możliwość nawiązania kontaktu z kimś, kto wysłucha i bez oceniania pomoże spojrzeć na sytuację z innej perspektywy.

Zadbanie o dobrostan dzieci to podstawa!

Jeżeli w związku pojawiły się dzieci, jednym z głównych zadań rodziców jest zatroszczenie się o to, aby rozwód nie doprowadził do załamania się dotychczasowego życia pociechy. Kluczowe jest to, aby ograniczyć ryzyko, w którym dziecko byłoby świadkiem kłótni rodziców. Niedopuszczalną praktyką jest też celowe ograniczanie kontaktów z dzieckiem tylko po to, aby zrobić na złość byłemu partnerowi. Najbardziej poszkodowaną osobą i ofiarą jest w tej sytuacji dziecko, a tego przecież nie chciałaby zapewne żadna ze stron.

Podsumowując, dobrze przeprowadzony rozwód może stanowić początek lepszego, szczęśliwszego życia. Zanim to jednak nastąpi konieczne będzie przejście przez etap sprawy rozwodowej, podziału majątku czy ustalenia opieki nad dziećmi. Doświadczony prawnik pomoże Ci przejść przez te etapy możliwie bezboleśnie. Nie wahaj się sięgnąć po wsparcie psychologiczne, jeżeli masz problem w odnalezieniu się w nowej sytuacji. To na pewno zaprocentuje i pomoże Ci zacząć kolejny, lepszy etap w Twoim życiu.